Прес-конференція, присвячена відкриттю IX Всеукраїнського фестивалю науки

Прес-конференція, присвячена відкриттю IX Всеукраїнського фестивалю науки

14 травня 2015 року в прес-центрі Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» відбулася прес-конференція, присвячена відкриттю IX Всеукраїнського фестивалю науки.

У прес-конференції взяли участь перший віце-президент Національної академії наук України академік НАН України Антон Наумовець, аташе з питань університетського і наукового співробітництва Посольства Франції в Україні Жіль Мамец, генеральний директор «Фонд «Відкрита політика»  Ірина Жданова, голова Ради молодих учених Інституту молекулярної біології та генетики НАН України Олександр Скороход.

У вступному слові академік НАН України Антон Григорович Наумовець розповів про історію Всеукраїнського фестивалю науки та коротко ознайомив з програмою заходів цьогорічного Фестивалю. Загалом в рамках IX Всеукраїнського фестивалю науки заплановано проведення понад 1 000 заходів по всій Україні. Програма заходів Фестивалю та детальна інформація розміщена на веб-сайті www.festival.nas.gov.ua.

Антон Наумовець наголосив на важливості та необхідності проведення в Україні такого масштабного заходу з популяризації науки в суспільстві. «Чому потрібен цей Фестиваль науки? Тому що Україні потрібна наука», – зазначив академік. Він також підкреслив, що успішна і повна реалізація наукового потенціалу нашої держави залежить від тісної та плідної взаємодії держави, науковців та бізнесу. Це дасть змогу працювати над новими науковими відкриттями, широко впроваджувати інноваційні розробки та забезпечувати розвиток і процвітання України.

Академік Антон Наумовець подякував Посольству Франції в Україні та Фонду «Відкрита політика» за підтримку і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Аташе з питань університетського і наукового співробітництва Посольства Франції в Україні Жіль Маметц зазначив, що участь Посольства Франції у IX Всеукраїнському фестивалі науки спрямована на розвиток загалом співпраці між Україною та Францією та єднання наукових шкіл цих двох країн. Жіль Маметц підкреслив виняткове значення науки для подальшого розвитку та збагачення країни і запевнив у всілякій підтримці розвитку української науки Посольством Франції.

Про значний науковий потенціал України свідчить світове визнання українських науковців. Одним з таких є Ігор Доценко – член дослідницької групи лауреата Нобелівської премії у галузі фізики у 2012 р. Сержа Ароша. 19 травня 2015 року на відкритті ІХ Всеукраїнського фестивалю науки Ігор Доценко прочитає лекцію «Як приборкати фотон?».

Також в рамках цьогорічного Фестивалю науки Посольство Франції в Україні презентує низку цікавих науково-популярних фільмів для людей різних вікових категорій. З розкладом кінопоказів можна ознайомитись за посиланням http://festival.nas.gov.ua/mediafiles/files/program-2015.pdf

Генеральний директор Фонду «Відкрита політика» Ірина Жданова розповіла про участь Фонду в ІХ Всеукраїнському фестивалі науки. Вона ознайомила присутніх з програмою заходів Міжнародної зеленої школи в рамках Фестивалю, яка включає в себе наукові уікенди для всієї родини, зелені лабораторії, квести, лекції та майстер-класи. Ознайомитися з програмою цих заходів можна на сайті Фестивалю www.festival.nas.gov.ua або www.ptahy.com.ua.

Голова Ради молодих учених Інституту молекулярної біології та генетики НАН України Олександр Скороход розповів про започатковані Радою молодих учених НАН України «Дні науки», які охоплюють цілу низку науково-популярних заходів для людей різних професій та віку. Ці заходи спрямовані на популяризацію наукової діяльності, інформування широкої громадськості про досягнення вітчизняних науковців та в цілому зацікавлення суспільства наукою. «Дні науки. Весна – 2015» відбудуться 16-26 травня 2015 року у трьох містах України – Києві, Львові та Харкові. З програмою заходів можна ознайомитись за посиланням http://dni-nauky.in.ua

Відеозапис прес-конференції можна переглянути за посиланням http://www.ukrinform.ua/ukr/news/2052473