19-20 травня – Виставка-презентація наукових досягнень установ Національної академії наук України

19-20 травня – Виставка-презентація наукових досягнень установ Національної академії наук України

19 – 20 травня 2016 року в рамках Х Всеукраїнського фестивалю науки відбудеться виставка-презентація наукових досягнень установ НАН України.

Метою проведення заходу в Україні є широке інформування суспільства про наукові досягнення вітчизняних наукових установ, демонстрація нових завершених науково-технічних конкурентоспроможних розробок, які вже впроваджені або можуть бути впроваджені у виробництво задля забезпечення заміщення імпортної продукції вітчизняними аналогами, що не поступаються зарубіжним або перевищують їх за основними якісними показниками.

50 наукових установ НАН України представлять близько 450 науково-технічних розробок. Ці інновації спрямовані на підвищення технологічного та технічного рівня широкого спектру галузей господарства країни – охорони здоров’я, інформаційних технологій, машинобудування, житлово-комунального господарства, енергетики, сільського господарства, оборонної промисловості тощо.

У відкритті та роботі виставки-презентації наукових досягнень візьме участь керівний склад НАН України.

Місце проведення: м. Київ, вул. К. Малевича (Боженка), 11, поверх 2, актовий зал.

Час роботи виставки:

19 травня з 10:00 до 17:00;
20 травня – з 10:00 до 15:00.

Місце проведення:

Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона  (м. Київ, вул. Боженка, 11, 1-й поверх, центральний хол).

Контакти:

Тел.: +38 (044) 239-64-43
Тел./факс: +38 (044) 234-83-87
E-mail: interan@nas.gov.ua

В рамках виставки - презентації  установи Національної академії наук України продемонструють   новітні технології та інноваційні розробки у різних напрямах.

Так, у сфері здоров'я та медицини демонструватимуться:

 • Інформаційно-вимірювальний комплекс пульсової діагностики серцево-судинної системи. (Головними перевагами застосування способу є широка інформаційна база, висока надійність, неінвазивність, атравматичність, безпечність, низька енергетика отримання інформаційного сигналу та метод перетворення, які дозволяють адекватно відтворювати й аналізувати досліджувані процеси).
 • Медичні по’вязки з радіаційно зшитих гідрогелів для лікування опіків та ран та технологію їх виготовлення .
 • Мобільний монітор для оцінювання функціонального стану отруєних чадним газом, палінням, шкідливими випарами. (Призначений для лікарів екстреної медичної допомоги, пожежних і рятувальних служб. Визначає зміни в часі показників діяльності серця, дихання, пульсоксиметрії, кровообігу, їх електронне документування та програмно-моніторний аналіз).
 • Технології і обладнання для виробництва засобів захисту і лікування ран, опіків, дерматоушкоджень і косметичних змін  у формі пов’язок, полотен, аплікацій з іммобілізованими активаторами рано лікування.
 • Фтор у питних водах та проблеми екологічного ризику. (Використання питних вод для водопостачання населення з некондиційним вмістом фтору приводить до ендемічного захворювання населення. Визначення таких ділянок, що є територіями екологічного ризику, дозволить своєчасно розробити заходи з охорони здоров’я населення, що проживає в ендемічно небезпечних зонах).
 • Відновлення кісткової тканини шляхом біотрансформації біокерамічного композиту. (Розроблені біоактивні керамічні композити СИНТЕКІСТЬ, призначені для заповнення дефектів кістки після видалення пухлин, травмах, хворобах кістки з наступною біотрансформацією біокерамічного композиту в повноцінну кісткову тканину, а також технологія нанесення покриттів з цих композитів).
 • Магнітні рідини на основі супер парамагнітних наночасток – високоефективні індуктори гіпертермії  глибоко розташованих пухлин. (Розроблена біологічно сумісна магнітна рідина на основі синтезованих наночасток і показано, що вона є високоефективним індуктором глибоко розташованих пухлин).
 • Апарат «ГЕЛІКОТЕСТЕР" для неінвазивної експрес-діагностики гелікобактеріозу шлунка.
 • Нові кісткові імплантати для використання в щелепно-лицьовій хірургії, ортопедії та травматології для фіксації кісткових уламків тощо.
 • Для розв'язання важливої проблеми забезпечення якісним енергопостачанням населення країни та різних галузей народного господарства розроблено систему приладів для визначення якості електроенергії, створено засоби автоматизації та комп’ютерні технології, що економлять енергію у комунальній сфері. Це, зокрема,
 • Вітроенергетична установка з водневим нагромаджувачем енергії. Призначена для перетворення енергії вітру в електричну енергію та виробництва екологічно чистого енергоносія – водню та кисню;
 • Заміна природного газу генераторним газом, отриманим з біопалива на паровому котлі;
 • Світлодіодні освітлювальні системи, у яких електроспоживання у 2 рази менше, ніж в люмінесцентних лампах, і в 3-4 рази менше, ніж в лампах розжарювання, які мають тривалий термін служби (до 100 років) та ін.
 • Для промисловості та будівельної галузі будуть запропоновані технології, що забезпечують раціональне використання матеріалів та економне витрачання енергоресурсів на виробництві. Серед них - технологія виробництва магнітопроводів і трансформаторів на основі нових аморфних матеріалів з високими технічними характеристиками; лазерні пристрої і методи дистанційного детектування зміщення поверхні і поперечних коливань будівель, мостів, інших об`єктів з контрольованим моніторингом зміщення (для будівельників, служби контролю за деформацією спорудження мостів, служб надзвичайних ситуацій, а також приладобудівних підприємств)
 • Урядова інформаційно-аналітична система, а також система з питань надзвичайних ситуацій та технологія інтелектуального керування  динамічними об’єктами в критичних умовах дозволяють проводити оцінку складних ситуацій, узагальнювати інформацію у надзвичайних ситуаціях з усієї України, підтримувати координацію та контроль за діями з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Для оборонно-промислового комплексу буде запропоновано:

 • Технологію контролю  та ремонту паливних баків літаків з великою вантажопідйомністю. Розроблена технологія і матеріали для пошуку витоків пального та герметизації баків-кесонів літаків АН-124 (“Руслан”);
 • Бактерицидний порошковий засіб для лікування опіків та важких ранових уражень. Для нанесення на рани й опіки складної конфігурації. Забезпечує профілактику всмоктування в кров токсичних речовин із зони ранового ураження, прискорюючи тим самим швидке загоєння уражених ділянок;
 • Універсальний одноразовий фільтр для знераження та очищення води в польових умовах. Планується для використання в умовах надзвичайних станів (природні та техногенні катастрофи, військові дії, аварії на водогонах та ін.).
 • Засіб, який дозволяє швидко переналагодити промислове виробництво зварних корпусів колісних та гусеничних бойових машин. («Виготовлення зварних корпусів легкоброньованих бойових машин»);
 • Функціональні харчові порошки з рослинної сировини. Пайки для гарячого харчування. Порошок є незамінною сировиною для продуктів швидкого приготування: каш, киселів, супів, десертів, в яких замінені синтетичні наповнювачі;
 • Переносний ультразвуковий Томограф. Прилад дає змогу оцінювати об’ємну неоднорідність металу, виявляти в ньому аномалії, які передують зародженню мікро­тріщин та багато іншого.
 • Важливу роль в охороні навколишнього природного середовища та  вирішенні екологічних питань відіграють такі актуальні розробки, як: дегазація полігонів твердих побутових відходів, обмеження викидів парникових газів в атмосферу; методика оцінювання стану довкілля міських територій на прикладі м. Києва з використанням даних космічного геомоніторингу та наземних статистичних даних; Сучасна технологія переробки  побутових, промислових стічних вод; Комплесна технологія відновлення територій, забруднених нафтопродуктами; Технологія електроімпульсної очистки промислових стоків тощо.

Всього установами Національної академії наук України буде продемонстровано близько  450 наукових розробок в різних сферах діяльності.