18 травня – лекція «Нова глава історії старого життя 2 мільярди років тому»

18 травня – лекція «Нова глава історії старого життя 2 мільярди років тому»

м. Київ, вул. К. Малевича (Боженка), 11, поверх 2, актовий зал, 12:30

Професор Абдерраззак Ель Албані
Університет міста Пуатьє, Франція

2005 рік Доктор (абілітація керувати дослідженнями), Університет Пуатьє (Глини та «відклади» (осадовий прошарок), архіви  палеонтологічних досліджень навколишнього середовища)
1995 Кандидат наук, Університет Лілль 1
1993 Магістр з геологічної седиментології та геохімії

Тема досліджень та виступу на фестивалі наук в Україні: «Виникнення багатоклітинного життя в Габоні та динаміка кисню: нова глава історії старого життя 2,1 мільярди років тому».

Період історія виникнення життя  з моменту його появи  між 3,5 мільярдів років тому (Архейський еон) та «кембрійським вибухом» десь 600 мільйонів років тому, зовсім мало вивчено. Але саме в цей період часу, названий Протерозой життя почало диверсифікуватися від одноклітинних мікро-організмів, з одної простою мембраною без ядра (прокаріот), до яких додаються еукаріоти, одноклітинні чи багатоклітинні організми до організації та більш складного та більшого за розміром метаболізму, якому притаманні клітини, як і наші, що містять в своєму ядрі ДНК.

Ця екстраординарна фаза розвитку життя на планеті, захоплює геологів, біологів, геохіміків й палеонтологів, на превеликий жаль залишила по собі мало свідчень у «загальному фонді» (registre) викопних решток флори та фауни.