Привітання Антона Григоровича Наумовця

Привітання Антона Григоровича Наумовця

Антон Григорович Наумовець
Віце-президент Національної академії наук України, академік

Всеукраїнські Фестивалі науки, які тепер щорічно проводяться у нас навесні перед Днем науки, – це справді всенародні свята знань.

За свою історію людство вже накопичило колосальний об’єм знань, які ми успадкували від попередніх поколінь. Вони увійшли в підручники і довідники, їх ми освоюємо в школах і університетах, ними користуємося в повсякденному житті. Але багатомільйонна спільнота науковців і інженерів усього світу щоденно збагачує людство новими науковими знаннями і винаходами, що публікуються в тисячах фахових журналів і реєструються патентними відомствами всіх країн.

Високий рівень життя забезпечують переважно ті держави, які щедро підтримують у себе розвиток науки, завдяки цьому першими здобувають нові знання та швидко впроваджують їх у свою освіту, економіку, охорону здоров’я, культуру, оборону та всі інші сфери життя. Це й робить їх конкурентоспроможними у світі.

Наша країна має потужний науковий потенціал. Фестивалі науки надають вченим широку можливість повідомляти суспільству про свої та світові здобутки в різних галузях науки, а зацікавленим громадянам – особисто поспілкуватися з науковцями, відвідати лабораторії і виставки науково-технічних розробок, послухати цікаві популярні лекції про новини у світі науки.

Важливою метою Фестивалів є пропаганда науки серед юнацтва і молоді. Розбудити в них допитливість, прагнення до пізнання невідомого, виховати повагу до праці вчених і винахідників, знайти і підтримати молоді таланти – це благородні завдання Фестивалю науки. Нагальною потребою є також протидія різним забобонам і лженауковим поглядам, які досить поширені в нашому суспільстві і завдають йому значної шкоді.

Праця науковців нелегка, вона вимагає від них великих творчих зусиль і самовіддачі, але віддячує їм незрівнянною радістю відкриттів і великим задоволенням від практичного застосування розробок, що приносять користь багатьом людям.

Ласкаво просимо на Фестиваль науки, і давайте спільно утверджувати в нашій державі культ знання!