Привітання Патона Бориса Євгеновича

Привітання Патона Бориса Євгеновича

Патон Борис Євгенович
академік, Президент Національної академії наук України
академік НАН України

Шановні учасники і гості Фестивалю!

Вітаю Вас з відкриттям XIІ Всеукраїнського Фестивалю науки, який присвячений в цьому році 100-річчю Національної академії наук України.

Всеукраїнський фестиваль науки – це наймасштабніша наукова подія в нашій державі. Щороку вона збирає навколо себе і відомих науковців, і наукову молодь – дослідників, що розпочинають свій шлях у науці, студентів і школярів-членів Малої академії наук, а також широке коло громадян, які розуміють величезне значення науки й цікавляться її новітніми досягненнями.

У нинішньому столітті успіхи в економіці, конкурентоспроможність країни, якість життя в ній особливо сильно залежать від широкого впровадження сучасних знань і технологій у виробництво. Сьогодні підтримка перспективних наукових досліджень, сприяння інноваціям, створення умов для самореалізації талантів мають бути пріоритетними завданнями держави.

Українська наукова школа по праву має високий авторитет у світі. У нас є велика кількість наукових і освітніх установ, в яких працюють талановиті вчені, інженери, винахідники. Цей потужний творчий, дослідницький потенціал служить інтересам нашої держави.

Участь у Фестивалі молодих вчених і винахідників є для нас особливо важливою. Адже вони зможуть дізнатися про новітні наукові досягнення, переконатися в багатогранності та величезних можливостях науки, почути лекції видатних вчених. Я висловлюю глибоку подяку посольству Французької Республіки в Україні за постійну підтримку наших Фестивалів науки. І сьогодні ми маємо честь вітати у нас видатного гостя цьогорічного Фестивалю з Франції, лауреата Нобелівської премії професора Сержа Ароша, який люб’язно погодився виступити у нас з лекцією.

На завершення я звертаюся до молодих учасників Фестивалю. Вам є чим пишатися. Україна – це держава з давньою історією, красивою природою, віковими традиціями, це – країна талановитих людей. Майбутнє України у ваших руках. Тож старанно навчайтеся і робіть усе можливе для того, щоб наша держава була сильною і конкурентоспроможною!